Aktualności: Kultura

Filmowo, muzycznie, ludowo

5 lipca 2021

Za nami drugi weekend Coolturalnych Wakacji. Zabawa nabiera tempa. Było pierwsze kino na leżakach, koncert muzyki filmowej i występy kapel ludowych. Każdy znalazł coś dla siebie. Świetnie bawili się mali i duzi stargardzianie, a to dopiero początek atrakcji w Teatrze Letnim.

Na dobry początek kinomani obejrzeli w Parku Chrobrego polską komedię romantyczną „Pech to nie grzech”. Z kolei sobotni wieczór wypełniły dźwięki muzyki filmowej w mocnych, rockowych aranżacjach stargardzkich zespołów. Nieco spokojniej, choć wciąż bardzo energetycznie, było w niedzielę. W ramach Pyrzyckich Spotkań z Folklorem w Teatrze Letnim artyści zatańczyli, zaśpiewali i zagrali na ludowo.

Warto już zaplanować kolejny coolturalny weekend. W piątek (9.07.) w kinie na leżakach polska komedia „Futro z misia”. Początek o 22:00. W sobotę (10.07.) w Teatrze Letnim wystąpi Julita Kożuszek-Borsuk, która przekona słuchaczy, że „Piosenka jest dobra na wszystko”. Koncert rozpocznie się o 19:30. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji jest bezpłatny.

Zdjęcia: FB/SCK