Aktualności: Kultura

Filmowy sierpień w Teatrze Letnim

1 sierpnia 2019

Trwają Coolturalne Wakacje. Każdy weekend to okazja do świetnej zabawy. Są koncerty, festyny i spektakle – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Weekendowe wydarzenia w piątki rozpoczynają seanse pod chmurką. Warto sprawdzić, jaki repertuar przygotowano na sierpień.

W najbliższy piątek (3.08.) o 21:30 propozycja „Nice Guys. Równi goście”. To brytyjsko-amerykańska komedia kryminalna, której akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku. Dwóch specjalistów od trudnych spraw – prywatny detektyw i ochroniarz do wynajęcia podejmuje się rozwikłania szczególnie trudnej zagadki. Mimo wzajemnej niechęci muszą połączyć siły, aby odnaleźć zaginioną dziewczynę i uratować własne życie. W rolach głównych wystąpili Russel Crowe i Ryan Gosling.

Kolejny piątek (9.08.) to okazja do obejrzenia francuskiej komedii „Miłość aż po ślub”. Główną bohaterką jest Juliette, która zawodowo zajmuje się organizacją ślubów, a prywatnie wiedzie życie szczęśliwej singielki. Jej kolejne zadanie jest wyjątkowo trudne – musi zorganizować wesele nielubianej koleżance ze szkolnych czasów. Dodatkowo sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Juliette zakochuje się w przyszłym panu młodym. Początek filmu o 21:30.

Następny seans w Kinie Plenerowym zaplanowano na 16.08. (piątek). O 21:15 zostanie wyświetlona komedia „Co ty wiesz o swoim dziadku?”. Robert de Niro wcielił się w rolę emerytowanego generała amerykańskiej armii, który postawił sobie jeden cel – pomóc wnukowi stać się mężczyzną. Pokusy szykowane przez doświadczonego dziadka początkowo przerażają młodego chłopaka, ale wkrótce wspólna podróż na Florydę staje się prawdziwą przygodą życia.

„Dzień Matki” w sierpniu? Dlaczego nie! Film pod takim właśnie tytułem zobaczymy w piątek (23.08.). Widzowie poznają historię czterech rodzin, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Każda z nich świętuje dzień matki w inny sposób, ale jedno jest pewne – nie zabraknie miłości, czyli tego, co najważniejsze. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie do zobaczenia o 21:15. W główne role wcieliły się Jennifer Aniston, Kate Hudson i Julia Roberts.

Tegoroczne Kino Plenerowe zakończy polska komedia romantyczna „Dzień dobry, kocham cię!”. Szymon (Aleksy Komorowski) przystojny i wysportowany lekarz pracujący w jednej z prywatnych warszawskich klinik zakochuje się z wzajemnością w pięknej Basi (Barbara Kurdej-Szatan). Zbieg okoliczności powoduje, że tracą kontakt. Na dodatek na ich drodze do szczęścia staje podrywacz Leon (Łukasz Garlicki), który nie ma chwili do stracenia – albo szybko się ożeni, albo zostanie wydziedziczony. „Dzień dobry, kocham cię!” do zobaczenia 30.08. (piątek) o 21:00.

Wszystkie seanse w ramach Kina Plenerowego są bezpłatne. Do dyspozycji widzów w Teatrze Letnim są wygodne leżaki. Taka forma wieczornej rozrywki cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie. Ale Coolturalne Wakacje to nie tylko filmy. W Teatrze Letnim dzieje się znacznie więcej. Są festyny, koncerty, spektakle. Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego warto śledzić program na bieżąco.