Aktualności: Sprawy urzędowe

FILTER znów pomaga

18 lutego 2021

Na co dzień zajmują się szyciem m.in. damskiej odzieży i ubrań sportowych, a kiedy jest potrzeba – pomagają bez wahania. Firma FILTER przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej tysiące fartuchów, kombinezonów, ochraniaczy na buty i maseczek. Takie stroje w czasie pandemii koronawirusa są szczególnie potrzebne m.in. pracownikom socjalnym.

FILTER podarował stargardzkiemu Ośrodkowi ponad 1000 jednorazowych fartuchów, 500 kombinezonów, 300 par ochraniaczy na buty, 10 000 maseczek wielokrotnego użytku, 5 000 maseczek jednorazowych, 34 poszewki na poduszki oraz 70 podkładów do łóżek. Takie zabezpieczenie przyda się zarówno pracownikom MOPSu, jak i ich podopiecznym. W przyszłym tygodniu następne stroje ochronne zostaną przekazane do stargardzkiego Ośrodka, a także do naszego szpitala.

Firma FILTER już kolejny raz zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Na początku pandemii setki fartuchów, maseczek i pościeli trafiły do szpitala w Stargardzie. 36 pracownic poświęciło wtedy dzień wolny na uszycie środków ochronnych dla SPWZOZ. W związku z pandemią koronawirusa przedsiębiorstwo odpowiedziało na zapotrzebowania rynkowe, produkując różnego rodzaju stroje ochronne.

FILTER to firma ze naszego miasta. Swoją siedzibę ma w Stargardzkim Parku Przemysłowym, gdzie w hali o powierzchni 2400 m2 szyta i magazynowana jest odzież. Produkty – m.in. ubrania i artykuły rehabilitacyjne – trafiają głównie do krajów skandynawskich, Niemiec i Szwajcarii. FILTER działa od 1995 r., w tym już od ponad 10 lat w Stargardzie.

Zdjęcia: FILTER