Aktualności: Kultura

Finisaż wystawy w MDK

21 września 2020

Jeszcze tylko do środy (23.09.) w Młodzieżowym Domu Kultury można oglądać wystawę prac Sylwii Barbary Wojewody. Twórczość utalentowanej stargardzianki była już prezentowana zarówno w kraju, jak i za granicą. Finisaż wystawy w naszym mieście zaplanowano na 17:00 w sali kominkowej MDK.

Sylwia Barbara Wojewoda pierwsze artystyczne kroki stawiała właśnie w jednej z pracowni Młodzieżowego Domu Kultury. Dziś zajmuje się przede wszystkim malarstwem, ale także grafiką i projektowaniem. Stargardzianka z sukcesami uczestniczyła w prestiżowych konkursach graficznych. Otrzymała m.in. wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Primo Premio Grafika Italiana” w Wigonzy we Włoszech oraz na Międzynarodowym Biennale Graficznym w Toruniu.

Specjalnymi gośćmi środowego (23.09.) oficjalnego zakończenia wystawy będą członkowie kadry profesorskiej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, z którym związana jest Sylwia Barbara Wojewoda. W swojej twórczości ukazuje własne refleksje i obserwacje dotyczące otaczającego nas świata. Jest wrażliwa kolorystycznie, a jednocześnie chętnie sięga po duże formaty, bawiąc się przestrzenią. To ostatni moment, żeby na żywo zobaczyć dzieła artystki z naszego miasta.