Aktualności: Sprawy urzędowe

Gdzie się podział Gryf

18 listopada 2019

Teren zielony przy Bastei – to nowe miejsce dla wyjątkowego, metalowego Gryfa. Rzeźba, która zdobi Stargard od maja 2017 roku jest jeszcze bliżej mieszkańców. Teraz każdy może się z nim sfotografować bez problemu.

Motyw gryfa bardzo dobrze znamy z herbu Stargardu. Od ponad dwóch lat jego zobrazowanie w rzeźbie możemy podziwiać na żywo. Majestatyczny symbol to też – poza nawiązaniem do herbu – wspomnienie dwóch ważnych wydarzeń: ArtFestiwalu i OldTown Festivalu. Rzeźba powstała podczas tego pierwszego. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych Oldtown. Projektem i wykonaniem zajęła się firma Metal Madness Paweł Hołownia.

Pierwszą stałą lokalizacją Gryfa był teren zielony na placu Wolności. Do niedawna podziwialiśmy go z kolei tuż przy Bramie Świętojańskiej. Teraz stoi na tle XVI-wiecznej Bastei w Parku Piastowskim. Taka lokalizacja to również odpowiedź na sugestie mieszkańców. W poprzednim miejscu trudno było się z nim sfotografować. Teraz można zrobić to z łatwością – do tego na tle pięknej budowli.

Zdjęcie: UM w Stargardzie