Aktualności: Sprawy urzędowe

Giżynek – będzie nowa droga

12 czerwca 2023

Jeszcze w czerwcu ma się rozpocząć gruntowna przebudowa jednej z ulic w Giżynku. Odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną przejdzie zupełną metamorfozę. To inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. Będzie równa jezdnia, bezpieczny chodnik z kostki betonowej, nowoczesne oświetlenie i sieć kanalizacji deszczowej. Całość oczywiście uzupełnią nasadzenia zieleni.

Przebudowa drogi w Giżynku znacząco poprawi jakość przemieszczania się pieszym i kierowcom. W tej chwili pobocza są tam nieutwardzone, a światło dają latarnie starego typu. Po zakończeniu inwestycji będzie przede wszystkim bardziej bezpiecznie. Poprawi się również estetyka okolicy. Przygotowując się do tej przebudowy, braliśmy pod uwagę sugestie mieszkańców, którzy wzięli udział w spotkaniu z projektantem. Dzięki temu gotowa inwestycja jeszcze lepiej spełni oczekiwania stargardzian.

Nowa droga w Giżynku to korzyść zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców tej części naszego miasta. Warto wiedzieć, że plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. rozbudowę funkcji mieszkaniowej, zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Dwupasmowa jezdnia z chodnikami powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

Wartość inwestycji w Giżynku to ponad 2 500 000 zł. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 2 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR. Wykonawcą jest spółka STRABAG z Pruszkowa, która zaproponowała najlepszą cenę. To sprawdzona firma – zrealizowała już w naszym mieście m.in. fragment obwodnicy północnej. Kilka dni temu prezydent Rafał Zając podpisał ze spółką kolejną umowę na następny odcinek tej ważnej drogi. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Mapa: geoportal.gov