Aktualności: Sprawy urzędowe

Giżynek – budujemy dalej

25 sierpnia 2022

Tej jesieni na nowym cmentarzu przybędzie około 200 m zupełnie nowej alei. W ramach inwestycji wykonane zostanie także przyłącze wodociągowe. To kontynuacja budowy fragmentu kolejnej drogi na nekropolii przy ul. Spokojnej/Giżynek.

W sumie powstanie ponad 1000 m2 alei. Trwają prace związane z korytowaniem i przygotowywaniem podłoża. Nawierzchnia zostanie zrobiona z trwałej i wygodnej kostki betonowej. Projekt uzupełni przyłącze wodociągowe. Nowa droga połączy dwie istniejące już aleje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja o wartości prawie 300 000 zł powinna zakończyć się jesienią.

Budowa trasy na nowym cmentarzu to kolejny projekt realizowany na nekropoliach zarządzanych przez miasto. Tylko w ubiegłym wyremontowane zostały 4 drogi na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Pojawiły się tam również nowe ławki. Także na nekropolii przy ul. Lotników zmodernizowano jedną z alei. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w planach jest również odnowienie kwatery saperów na starym cmentarzu oraz remonty na cmentarzu wojennym przy ul. W. Reymonta.

Zdjęcia: UM w Stargardzie