Aktualności: Sprawy urzędowe

Giżynek – prace ruszyły

19 lipca 2023

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa kolejnej ulicy w naszym mieście. Tym razem metamorfozę przechodzi jedna z dróg w Giżynku – na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną. Po zakończeniu wszystkich prac będzie tam bezpieczniej i wygodniej. Poprawi się też estetyka tej części Stargardu, gdzie – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – mogą powstać kolejne mieszkania i domy jednorodzinne.

Wykonawca sfrezował już przebudowywaną drogę. Cały czas kierowcy mogą korzystać z tej ulicy – ruch odbywa się wahadłowo. Zlikwidowano też stare lampy. W ich miejsce zostanie zamontowane nowoczesne oświetlenie ledowe. Rozpoczęła się także budowa elementów kanalizacji deszczowej. Po zakończeniu inwestycji będzie tam przede wszystkim bardziej bezpiecznie. Pojawią się również nowe nasadzenia zieleni. To jedna z inwestycji bardzo oczekiwanych przez mieszkańców.

Koszty remontu w Giżynku wynoszą ponad 2 500 000 zł. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 2 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się jesienią. Mamy sprawdzonego wykonawcę – spółka STRABAG z Pruszkowa wykonała już u nas m.in. fragment obwodnicy północnej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie