Aktualności: Sprawy urzędowe

Giżynek – ulica gotowa

28 grudnia 2023

Zupełnie nowa jakość, większe bezpieczeństwo i poprawa estetyki – zakończyła się kolejna duża inwestycja drogowa. Mieszkańcy Giżynka zyskali komfortową jezdnię i równe chodniki. Wykonana została także kanalizacja deszczowa. Całość uzupełniła zieleń.

Jedna z dróg w Giżynku – na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną – zupełnie zmieniła swoje oblicze. Kierowcy mają tam już do dyspozycji nową, dwupasmową jezdnię, a piesi – wygodne chodniki z kostki betonowej. Bezpieczeństwo zwiększyły także latarnie z energooszczędnymi oprawami LED. Jak zawsze w przypadku inwestycji drogowej wykonaliśmy również dodatkowe nasadzenia zieleni – kilkanaście drzew i kilkaset krzewów.

Wartość prac w Giżynku to ponad 2 500 000 zł. Wszystkie zakończyły się w terminie, zgodnie z planem. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 2 000 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR. To inwestycja ważna zarówno dla obecnych mieszkańców tej części Stargardu, jak i przyszłych. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. rozbudowę funkcji mieszkaniowej, zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie