Aktualności: Działania społeczne

Głosowanie SBO lada dzień

2 sierpnia 2019

Już w poniedziałek (5.08.)  ruszy głosowanie na projekty, które mieszkańcy zgłosili do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie z czego wybierać. Wśród 32 inwestycji jest m.in. budowa placu zabaw, chodników, parkingów i siłowni zewnętrznej. Są też niespotykane dotąd pomysły, jak chociażby pumptrack, ogród sensoryczny czy budki lęgowe dla jerzyków. Wyjaśniamy, jak najwygodniej zagłosować.

Każdy mieszkaniec bierze udział w głosowaniu tylko raz. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranych projektach na odpowiedniej karcie do głosowania (przyporządkowanej do danego obszaru). Głosujący może wybrać maksymalnie trzy – jego zdaniem – najważniejsze projekty, będące w obszarze zamieszkania lub dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” – na pomysł zgłoszony w pozostałych rejonach miasta. W drugim przypadku należy wyszukać obszar oraz nazwę projektu i wpisać je na kartę do głosowania. Zaznaczenie więcej niż trzech zadań powodować będzie, że głosy przyznane zostaną tylko trzem projektom, które znajdują się na liście najwyżej.

Kartę należy wypełnić drukowanymi literami:

– imię i nazwisko,

– adres zamieszkania,

– czytelny podpis.

Karty z nieuzupełnionymi polami będą uznawane za nieważne.

Uzupełnione karty będą przyjmowane w terminie od 5.08.2019 r. do 30.08.2019 r. Istnieją dwie możliwości:

– dostarczenie osobiste do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek, 8:00 – 18:00),

– przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Czarnieckiego 17, 73-110 Stargard.

Głosowanie internetowe odbędzie się za pomocą platformy do głosowania dostępnej na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Aby wziąć udział w głosowaniu internetowym konieczna jest rejestracja na ww. stronie. Głos można oddać dopiero po przeprowadzeniu prawidłowej rejestracji i zalogowaniu się do platformy.

Głosowanie w internecie potrwa od 5.08.2019 r. do 30.08.2019 r. (do północy).

Wyniki poznamy 21.09. (sobota) podczas IV Stargardzkich Dni Seniora.