Aktualności: Sprawy urzędowe

Głosuj bezpiecznie

26 czerwca 2020

W Stargardzie do głosowania w wyborach Prezydenta RP jest uprawnionych prawie 52 000 osób. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowali wytyczne, do których warto się zastosować, aby w czasie pandemii koronawirusa głosowanie było bezpieczne.

Przed wejściem do lokalu wyborczego trzeba zasłonić usta i nos, zdezynfekować ręce (płyn będzie dostępny na miejscu) i zachować przynajmniej 1,5 m bezpiecznej odległości od innych. Klamki, uchwyty i powierzchnie – takie jak blaty stołów i urny – które będą dotykane, najlepiej powinny być dezynfekowane co godzinę. Można też zaopatrzyć się we własny długopis.

W miejscu głosowania ma przebywać maksymalnie jedna osoba na 4 m² – poza biorącymi udział w przeprowadzeniu wyborów. Wypełnienie lokali będzie nadzorowane przez osoby z komisji. Trzeba pamiętać, że warto przyjść odpowiednio wcześniej, ponieważ niewykluczone, że będą tworzyły się kolejki.

W załączniku poniżej publikujemy pełną listę lokali wyborczych z numerami obwodów, w których będą głosować stargardzianie.

Obwody głosowania