Aktualności: Kultura

Golgota szepcze w MDK

7 kwietnia 2023

W sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury pojawiła się niezwykła instalacja. Autorami wszystkich elementów „Szeptającej Golgoty” są członkowie pracowni ceramiki MDK. Młodzi ludzie pod czujnym okiem Teresy Babińskiej wykonali kilkanaście rzeźb. Można je obejrzeć na zdjęciach albo osobiście wybrać się do placówki przy ul. Portowej 3.

„Szeptająca Golgota” to kompozycja rzeźb ustawionych na drewnianej konstrukcji. Dzieło jest pełne symboliki – szczegółowy opis elementów można znaleźć tutaj. Każdy, kto chciałby zobaczyć Golgotę na żywo, nie musi się spieszyć – rzeźby zostaną w sali kominkowej także po świętach. MDK jest czynny jeszcze w piątek (7.04.) do 16:00 i będzie ponownie otwarty już we wtorek (11.04.) do 19:00.

Uważni obserwatorzy na pewno dostrzegą podobieństwo „Szeptającej Golgoty” do bożonarodzeniowej szopki. Nie jest ono przypadkowe. Autorami obu dzieł są młodzi artyści z pracowni ceramiki. W okresie Świąt Bożego Narodzenia baranki i aniołki symbolizowały marzenia czekające na spełnienie. W czasie Wielkanocy kolorowe koniki odnoszą się do wdzięczności za dobro, które nas spotyka.

Zdjęcia: FB/MDK