Aktualności: Kultura

Gorący muzyczny wieczór

21 sierpnia 2023

Upalna pogoda nie była żadną przeszkodą dla tych, którzy kochają mocne brzmienia. W ramach Coolturalnych Wakacji w Teatrze Letnim wystąpiły dwa zespoły – Słowik Brothers Band i Funk Material. Nasi lokalni muzycy zagrali największe hity grupy Deep Purple.

To był mocny, rockowy koncert w najlepszym wykonaniu. Na scenie Teatru Letniego wystąpili: Iwona Młotkowska (wokal), Artur Słowik (wokal), Mikołaj Biba (gitara), Marek Pokorniecki (gitara), Andrzej Słowik (perkusja), Przemek Wieleba (keybord) oraz Kamil Żuchowski (gitara basowa). Wśród publiczności można było spotkać osoby w bardzo różnym wieku – najlepszy dowód na to, że dobra muzyka nigdy się nie starzeje. Deep Purple świętuje w tym roku 55-lecie, a stargardzianie – zarówno ci na scenie, jak i ci na widowni – pokazali, że klasyczny rock ma się świetnie.

Przed nami jeszcze dwie odsłony Coolturalnych Wakacji. W tym roku bawimy się aż do początku września. Najbliższy weekend spędzimy na Jarmarku u Królowej Świata (26-27.08., sobota-niedziela) na Rynku Staromiejskim. Z kolei w pierwszą sobotę września (2.09.) będzie można kolejny – lub pierwszy – raz posłuchać jubileuszowego koncertu z okazji 40. urodzin Stargardzkiego Centrum Kultury w Teatrze Letnim.

Zdjęcia: Marek Strychalski/FB