Aktualności: Edukacja

Gotują, ratują i tworzą

14 lutego 2020

Naprawdę dużo dzieje się w Stargardzkiej Starówce. Członkowie najnowszego klubu seniora w naszym mieście dwa razy w tygodniu spotykają się w salce przy kolegiacie. Za każdym razem robią coś ciekawego. Jest rękodzieło, prelekcje z interesującymi gośćmi, a nawet kurs pierwszej pomocy. Ostatnio seniorzy spędzili popołudnie gotując wraz z profesjonalnym szefem kuchni.

Tym razem w Stargardzkiej Starówce było wyjątkowo smakowicie. Kucharze ze szczecińskiej restauracji Prywatka zaprezentowali ciekawe pomysły na szybkie i proste, ale co najważniejsze – pyszne przekąski. Oczywiście nie obyło się bez degustacji, która zadowoliła nawet najbardziej wymagające podniebienia. Seniorzy zapewnili, że powtórzą przepisy w domach, a także podczas kolejnych zajęć kulinarnych w klubie.

W Starówce dzieje się bardzo dużo. Członkowie mają za sobą m.in. naukę udzielania pierwszej pomocy i spotkanie z psychologiem. Seniorów odwiedzili także strażacy i policjanci. Poruszane są zarówno tematy poważne, jak i nieco lżejsze. W kawiarence są zajęcia z rękodzieła, wspólne pieczenie, gotowanie, a nawet śpiew. Każdy może spróbować różnych aktywności i – być może – znaleźć nowe pasje. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki od 16:00 w salce na plebanii przy ul. Krzywoustego 12. Nie trzeba wcześniej się zapisywać. Do klubu można dołączyć w każdej chwili i cieszyć się dobrym towarzystwem.