Aktualności: Działania społeczne

Gramy i pomagamy

3 stycznia 2024

Dużymi krokami zbliża się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stargardzkie Centrum Kultury i nasz sztab WOŚP cały czas zbierają fanty na licytacje. Można dorzucić coś od siebie – gadżety, dzieła sztuki, vouchery, bony na usługi. Każda wydana w ten sposób złotówka zasili konto Orkiestry, która w tym roku zbiera fundusze pod hasłem „Tu wszystko gra OK”.

Fanty można przynosić do pokoju nr 5 w SCK od poniedziałku do piątku (od 8:00 do 16:00). Jest jeszcze trochę czasu, bo 32. Finał będziemy wspólnie świętować 28.01.2024 r. (niedziela). Gadżety, rękodzieło, kosmetyki, karnety, bony na zakupy lub usługi – stargardzianie zawsze dają od siebie coś ciekawego. Zwykle nie brakuje też chętnych do udziału w licytacjach.

W poprzednim finale Orkiestry na ulicach miasta było 150 wolontariuszy, którzy kwestowali w ważnym celu. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia od wszystkich chcących zbierać pieniądze do puszek pod koniec stycznia 2024 r. Szczegóły są tutaj.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Stargardzie wspólnie pobawimy się oczywiście na Rynku Staromiejskim. Będą licytacje, występy artystyczne i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.