Aktualności: Sport

HALP – rozgrywki ruszyły

27 stycznia 2020

Za nami pierwsze spotkania tegorocznej odsłony Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Mocne wejście zaliczyli obrońcy tytułu – drużyna Multirenowacja.pl wygrała wszystkie trzy mecze. Po dwa zwycięstwa na swoim koncie zapisali gracze Towarzystwa Przyjaciół Żubra i Janusze Futbolu, którzy w ubiegłym roku zakończyli rozgrywki na drugim miejscu.

W 21 meczach pierwszego turnieju padło prawie 60 bramek. Wśród najlepszych strzelców znaleźli się: Dawid Banach (Janusze Futbolu, 4 trafienia), Paweł Kołatkiewicz (Team Struś, 3 gole) oraz Krzysztof Szyszkowski (Granit Owczarek, 3 bramki). Najbliższe spotkania w ramach pierwszego turnieju zaplanowano 2.02. (niedziela). Początek w hali OSiR o 17:00. Rozkład meczów można sprawdzić na grafice.

W tegorocznych rozgrywkach HALP bierze udział 14 zespołów. Drużyny są podzielone na dwie grupy. Mecze Amatorskiej Ligi trwają 10 minut. Na boisku znajduje się 5 graczy jednego zespołu – bramkarz i 4 zawodników w polu. Spotkania odbywają się w niedzielne popołudnia o 17:00 w hali OSiR. Drugą odsłonę pierwszego turnieju zaplanowano na 2.02. Kolejne mecze odbędą się 9.02. i 23.02. Tegoroczny finał 19. edycji HALP zostanie rozegrany 1.03. Awansuje do niego 10 najlepszych drużyn.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum