Aktualności: Kultura

Historyczna niedziela w FILARACH

29 marca 2023

Stargardzkie Centrum Nauki na pierwszy rzut oka może – i powinno kojarzyć się właśnie z odkrywaniem świata tytułowej nauki. Warto jednak wiedzieć, że jest oparte na 3 FILARACH. Jeden z nich to historia. SCN zaprasza w niedzielę (2.04.) na wyjątkowe zwiedzanie i spotkanie z lokalnym podróżnikiem Adamem „Dzielasem” Dzieleckim.

Każdy odwiedzający może sam zaplanować swoją wizytę w FILARACH. Harmonogram na niedzielę (2.04.) jest taki:

– zwiedzanie z narracją historyczną: 11:00, 13:00, 15:00,

– spotkanie z Adamem Dzieleckim: 12:00, 14:00, 16:00.

W ramach jednego biletu można obejrzeć całą ekspozycję i wysłuchać prelekcji „Dzielasa”. Gość specjalny opowie o ciekawych zakątkach Stargardu i okolic, a także o swoich doświadczeniach podróżniczych. Wejściówki są do kupienia online – wystarczy kliknąć tutaj, albo w sklepiku SCN.

Ci, którym ciągle mało ciekawostek ze świata historii i nauki, mogą jeszcze przed weekendem wziąć udział w pierwszej odsłonie cyklu „Spotkania w przyrynkowej kamienicy”. To nowa propozycja Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Na dobry początek w czwartek (30.03.) dr hab. Grzegorz Kiarszys, prof. US wygłosi wykład „Atomowe światło latarni. Katastrofy jądrowe w kombinacie plutonowym Majak na południowym Uralu”. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Więcej informacji tutaj.