Aktualności: Kultura

Historyczne ferie z MAH

12 stycznia 2022

Znamy już propozycje Muzeum Archeologiczno-Historycznego na zbliżające się ferie zimowe. Najmłodsi stargardzianie pobawią się w garncarzy, a także odkryją nieznane lądy i wyruszą w historyczną podróż pełną smaków, zapachów i przygód. Start 1.02. (wtorek). Liczba miejsc jest ograniczona, ale nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Pierwsza propozycja MAH to „Ferie z garncarstwem”. Zajęcia będą polegać na aktywnej zabawie z gliną. Uczestnicy własnoręcznie wykonają naczynia, które potem zabiorą ze sobą do domów. W „Feriach z garncarstwem” mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 lat. Zajęcia zaplanowano na 1, 3, 8 i 10.02. (wtorki i czwartki) o 12:00 w budynku głównym MAH na Rynku Staromiejskim. Bilety będą do kupienia w te dni od 10:00.  Wstęp kosztuje 7 zł. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą mniej za udział w zabawie – tylko 5 zł.

„Palcem po mapie” to druga propozycja muzealników. Młodzi odkrywcy wezmą udział w warsztatach na najnowszej wystawie czasowej „Imago Pomeraniae w kartografii XVI-XVIII w.”. Poznają dawne mapy i odbędą fascynujące podróże po najdalszych zakątkach naszej planety – zgodnie z wyobrażeniami kartografów sprzed setek lat. W zabawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat. Zajęcia odbędą się 2, 4, 9 i 11.02. (środy i piątki) w budynku głównym MAH na Rynku Staromiejskim. Początek o 12:00 (bilety do kupienia na miejscu od 10:00). Wstęp kosztuje 7 zł, a dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca tylko 5 zł.

Z zajęć mogą też skorzystać zorganizowane grupy powyżej 10 osób. Wtedy najlepiej wcześniej skontaktować się telefonicznie (91 578 38 35 wew. 39) i ustalić indywidualny termin.