Aktualności: Kultura

Historyczny sierpień z MAH

28 lipca 2021

Na półmetku wakacji Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do zwiedzania wystaw – zarówno w gmachu głównym, jak i w Bastei. To dobry pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu i sprawdzenie, co nowego przygotowali muzealnicy. Przez cały sierpień najmłodsi stargardzianie mogą też brać udział w wakacyjnych zajęciach.

Harmonogram otwarcia gmachu głównego (Rynek Staromiejski) i Bastei (Park Piastowski) można znaleźć na grafice. MAH jest czynne od wtorku do niedzieli. Warto też pamiętać, że w czwartki wszystkie wystawy – stałe i czasowe – zobaczymy za darmo.

Młodzi miłośnicy historii mogą brać udział w ciekawych warsztatach. Sierpniowe wtorki i czwartki (3, 5, 10, 12, 17, 19, 24 i 26.08.) to okazja, żeby w samo południe wsiąść do „Wehikułu czasu”. Zajęcia na świeżym powietrzu odbywają się w Parku Piastowskim przy Bastei.

Natomiast środy (4 i 11.08.) to kolejne warsztaty z „Podstaw garncarstwa”. Dzieci poznają ciekawostki historyczne, ale też świetnie się bawią, co udowodnili uczestnicy lipcowych zajęć.

Koszt udziału we wszystkich wakacyjnych aktywnościach dla najmłodszych to 7 zł. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 6 lat. Muzealnicy prowadzą warsztaty w małych grupach – maksymalnie 10 uczestników. W związku z tym trzeba zapisać się wcześniej. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 577 18 85. MAH zaprasza też grupy zorganizowane do rezerwacji indywidualnych terminów zajęć.