Aktualności: Działania społeczne

HPV – szczepienia za darmo

5 czerwca 2023

Młode stargardzianki mogą bezpłatnie przyjąć szczepionkę przeciwko wirusowi HPV wywołującemu raka szyjki macicy. To akcja skierowana do dziewczynek, które urodziły się w 2009, 2010 i 2011 roku. Warto się zastanowić nad taką formą ochrony. Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet i trzecią co do częstości przyczyną zgonów na świecie.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj. Pierwsza dawka szczepionki zostanie podana do końca czerwca, a kolejna do końca grudnia 2023 roku. Rodzice mogą zapisywać swoje córki bezpośrednio w Przychodni Medycyny Rodzinnej nr 2, ul. Główna 2 (tel. 91 576 07 77) oraz w Przychodni Medycyny Rodzinnej nr 3, ul. J. Kilińskiego 3 (tel. 91 577 68 12).

Dziewczynki, które chciałyby skorzystać ze szczepień przeciwko wirusowi HPV, powinny mieszkać na terenie województwa zachodniopomorskiego i otrzymać zgody rodziców/opiekunów. Nie mogą również mieć przeciwskazań zdrowotnych. Koszt szczepionki dla jednej osoby to 800 zł, a dzięki udziałowi w programie, preparat przeciwko HPV jest dostępny za darmo.

Zdjęcie: pexels.com