Aktualności: Kultura

Idź i zobacz sam [MAPA]

19 maja 2022

Zbliża się najbardziej artystyczny weekend w tym roku. W sobotę i niedzielę (21-22.05.) różne zakątki Stargardu wypełnią pokazy, wystawy, spektakle i koncerty. W ramach ArtFestwialu setki uzdolnionych ludzi pokażą swoje umiejętności i spotkają się z odbiorcami w zupełnie nieoczywistych miejscach – m.in. na ulicach, w parkach, w zabytkach i w szkołach. Przed nami również zupełna nowość – ArtFestiwal JUNIOR.

Jak zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. Będą atrakcje dla małych i dużych, warsztaty, zajęcia, muzyka na żywo, taniec, spotkania z ciekawymi ludźmi i znacznie więcej. W tym roku artyści przygotowali aż 90 propozycji. Warto jeszcze przed weekendem zaplanować festiwalową trasę. Dosłownie całe miasto wypełni sztuka, dlatego pomocna może być lista przygotowana przez Stargardzkie Centrum Kultury i opisy wszystkich wydarzeń – do sprawdzenia tutaj.

Tegoroczną nowością jest ArtFestiwal JUNIOR, czyli strefa dla dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Portowa 3) – zarówno w samym budynku, ale też na terenie zielonym. Tam najmłodsi zdolni stargardzianie pokażą swoje umiejętności. W pierwszych artystycznych krokach pomoże im MDK, a w przyszłości być może sami dołączą do dużej festiwalowej rodziny. Początek w niedzielę (22.05.) o 11:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia –  jak zawsze – jest bezpłatny. Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi punktami ArtFestiwalu. Aby powiększyć, wystarczy pobrać ją na komputer lub smartfona.

ArtFestiwal 2022 – mapa (1)

ArtFestiwal 2022 – mapa (2)