Aktualności: Sprawy urzędowe

Idzie nowe w MPK

13 września 2021

Już niedługo jeszcze wygodniej kupimy bilety na przejazdy autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Od jutra (14.09., wtorek) będzie można korzystać z nowej aplikacji zbiletem.pl. W najbliższym czasie w kilkunastu pojazdach MPK pojawią się też nowoczesne urządzenia do zakupu wirtualnych biletów.

Pasażerowie w Stargardzie korzystają z bezpłatnych aplikacji Skycash, moBILET i mPay, dzięki którym wygodnie kupują bilety przez smartfony. Teraz dołączy do nich zbiletem.pl. Można ją pobrać ze sklepu Google Play, App Store i bezpośrednio ze strony internetowej www.zbiletem.pl. Aplikacja dla pasażerów stargardzkiego MPK będzie dostępna od wtorku (14.09.).

Kolejne ułatwienie dla podróżujących komunikacją miejską to urządzenia do zakupu biletów kartą (lub telefonem, zegarkiem). Jeszcze we wrześniu pojawią się w 18 autobusach, w których dotąd nie ma biletomatów. Korzystanie z nich jest bardzo proste. Najpierw na ekranie dotykowym trzeba wybrać rodzaj i liczbę biletów. Kolejny krok to płatność zbliżeniowa – kartą płatniczą, telefonem, zegarkiem. Bilet zostaje wirtualnie zakodowany na naszym urządzeniu. Podczas kontroli wystarczy je zbliżyć do czytnika. Osoba sprawdzająca nie ma dostępu do żadnych danych – widzi tylko opłacony bilet.

To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które stargardzianie mogą już kojarzyć z innych miast. Obsługa nowych urządzeń jest naprawdę prosta. Przypominają typowe kasowniki. Niezależnie od formy opłaty za przejazd we wszystkich autobusach MPK nadal będzie można kasować tradycyjne, papierowe bilety.