Aktualności: Sprawy urzędowe

Informator z wyborami

10 czerwca 2020

Zasady głosowania na Prezydenta RP, adresy wszystkich obwodowych komisji wyborczych, a także aktualności z życia miasta – najnowszy numer SISu wypełniają przydatne informacje. Warto się z nimi zapoznać. W najbliższych dniach Stargardzki Informator Samorządowy trafi do skrzynek w całym mieście.

Głównym tematem czerwcowego wydania informatora są wybory prezydenckie, które zaplanowano na 28.06. (niedziela). Tym razem wyborcy mogą zdecydować czy głosują tradycyjnie – w lokalu, czy korespondencyjnie. Jak zawsze można również dopisać się do spisu wyborców w konkretnym miejscu, a także pobrać zaświadczenie, które upoważnia do głosowania w dowolnym obwodzie w kraju lub za granicą. Dodatkowo seniorzy i osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą skorzystać z pomocy pełnomocnika. Wszystkie terminy składania wniosków zarówno w przypadku czerwcowego głosowania, jak i ewentualnej drugiej tury wyborów można znaleźć w najnowszym SISie. W tym numerze publikujemy również adresy obwodowych komisji wyborczych.

W czerwcu rozpocznie się także nabór zgłoszeń do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Mieszkańcy mogą otrzymać 7 500 zł na wymianę starych pieców na bardziej ekologiczne ogrzewanie. Dzięki temu poprawi się jakość powietrza w całym Stargardzie. Do przyznania jest 200 grantów. Dofinansowanie powinno być przeznaczone na likwidację pieców na paliwo stałe, a także zakup nowego źródła ciepła lub podłączenie do miejskiej sieci. Więcej informacji do przeczytania w czerwcowym Informatorze.

Epidemia koronawirusa to trudny czas zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Dla właścicieli lokalnych firm SARL przygotował ofertę pożyczek płynnościowych. Przyjęto już 25 wniosków o taką pomoc. Wkrótce pierwszy 1 000 000 zł trafi do przedsiębiorców z naszego miasta. Z kolei osoby, które szukają pracy, powinny zajrzeć na stronę www.kupujlokalnie.stargard.pl. Znajdą tam aktualne oferty, a także umówią się na bezpłatną konsultację telefoniczną z doradcą.

W najnowszym SISie można również sprawdzić, jak idą postępy prac w obiekcie przy ul. Szczecińskiej 35. Nowa pływalnia nabiera kształtu – dużo dziele się zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Kolejny projekt kończy również Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Za kilka miesięcy pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do 24 komfortowych lokali w nowym budynku przy ul. J. Śniadeckiego. Trwa przyjmowanie wniosków od osób, które chciałyby tam zamieszkać. To rozwiązanie dla stargardzian zdecydowanych przekazać miastu dotychczas wynajmowane lokale.

SIS – czerwiec 2020