Aktualności: Sprawy urzędowe

Integracja przy ognisku na Tańskiego

20 grudnia 2023

Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców całego os. Lotnisko. Na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. T. Tańskiego stanie drewniana wiata z miejscem do bezpiecznego rozpalenia ogniska. W środku, pod dachem, będą też ławki i stoliki. Z nowego miejsca do wypoczynku stargardzianie skorzystają już wiosną przyszłego roku.

W ramach inwestycji na terenie przy ul. T. Tańskiego stanie drewniana konstrukcja z dachem. Pod nim znajdą się dwa stoły z ławkami. Dodatkowo nawierzchnia zostanie utwardzona. Pojawi się też miejsce do bezpiecznego rozpalenia ogniska. Całość uzupełnią kosze na śmieci, dzięki którym użytkownicy będą mogli zadbać o porządek po skończonej zabawie. Wartość inwestycji to ponad 150 000 zł. Powinna być gotowa w maju przyszłego roku.

O stworzenie takiego miejsca zabiegali sami mieszkańcy os. Lotnisko. Na terenie przy ul. T. Tańskiego mają już do dyspozycji dwa boiska, urządzenia do ćwiczeń i plac zabaw. Wiele osób chętnie spędza tam wolny czas. Brakowało jednak miejsca do spotkań w nieco większym gronie. Zadaszona wiata ma dać mieszkańcom komfort wypoczynku na świeżym powietrzu – niezależnie od pogody.

Zdjęcie: pexels.com/mapa: geoportal.gov