Aktualności: Działania społeczne

Jak dobrze mieć sąsiada

23 sierpnia 2021

Konkursy, atrakcje dla najmłodszych, profilaktyka zdrowia, a przede wszystkim okazja do spotkania – za nami kolejny Dzień Sąsiada. Mieszkańcy os. Lotnisko jak zawsze licznie pojawili się na parkingu przy ul. J. Śniadeckiego. Nic dziwnego – festyn to gwarancja doskonałej zabawy dla stargardzian w każdym wieku.

Dzień Sąsiada był okazją do zagłosowania na propozycje Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Chętni wzięli również udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Na festynie pojawił się także mobilny punkt szczepień. Tematy związane ze zdrowiem zawsze są ważną częścią świętowania na os. Lotnisko. Nie zabrakło też występów artystycznych, kiermaszu z rękodziełem i zabaw dla najmłodszych.

Tym razem podczas Dnia Sąsiada można było także wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. Dzięki niej tysiące mieszkańców korzysta już z atrakcyjnych zniżek. Dołączają do nich kolejni. SKM to m.in. tańsze bilety MPK, do kina SCK i – już niedługo – na basen OSiR oraz do Stargardzkiego Centrum Nauki. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: FB/SeniorPlusStargard/Dariusz Górski