Aktualności: Kultura

Jarmark pełny cudów

8 grudnia 2023

Przed nami świetna okazja, żeby dobrze spędzić czas, kupić świąteczne prezenty, zrobić zdjęcie z Mikołajem, posłuchać kolęd i spróbować czegoś pysznego – a to wszystko w jednym miejscu. W najbliższą sobotę (9.12.) na parkingu przy Stargardzkim Centrum Kultury odbędzie się Jarmark „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”. Początek o 14:00.

Wydarzenie potrwa do 20:00. Przez cały czas na jarmarku będzie się działo. Wśród odwiedzających spotkamy świętego Mikołaja, który na pewno chętnie zapozuje do pamiątkowych zdjęć. Najmłodszych ucieszą bezpłatne przejażdżki na karuzeli, a wszyscy będą też mogli posłuchać występów artystycznych. Ich harmonogram jest na plakacie poniżej. Pogoda na razie dopisuje, ale nawet gdyby do tego czasu śnieg zniknął z ulic Stargardu, wizyta na jarmarku pozwoli poczuć prawdziwie zimową i świąteczną atmosferę.

Obowiązkowym punktem tej imprezy są oczywiście stoiska. Jak co roku znajdziemy na nich wiele pomysłów na niebanalne prezenty dla najbliższych. Nie zabraknie rękodzieła, ozdób świątecznych i tradycyjnej kuchni w wykonaniu pań z kół gospodyń wiejskich. To dobra okazja, żeby spróbować czegoś pysznego, a przy tym ciekawie spędzić sobotnie popołudnie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli nie planujemy konkretnych zakupów, warto wpaść na jarmark, żeby wczuć się w nastrój nadchodzących świąt.