Aktualności: Sprawy urzędowe

Jaśniej na Czarnieckiego

24 września 2021

Kolejne dwa przejścia dla pieszych zostały doświetlone. Dodatkowe latarnie pojawiły się przy pasach w ciągu ul. S. Czarnieckiego. Takie rozwiązanie poprawiło bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – pieszych, kierowców, a także rowerzystów. Trwa również montaż nowego oświetlenia w różnych częściach Stargardu.

W ciągu ul. S. Czarnieckiego doświetlone zostało przejście dla pieszych w pobliżu cerkwi oraz pasy przy sanepidzie. Dodatkowe lampy dają mocne, białe światło. Poprawiają bezpieczeństwo stargardzian zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy dni są coraz krótsze, a niesprzyjająca pogoda może ograniczać widoczność. Takie doświetlone przejścia dla pieszych są już m.in. na ul. Bolesława Krzywoustego, ul. Kazimierza Wielkiego i na skrzyżowaniu ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego.

W Stargardzie cały czas inwestujemy w oświetlenie. Na ul. S. Witkiewicza już stoi 10 lamp. 11 nowych latarń pojawiło się też na ul. Sadowej. Teraz trzeba jeszcze poczekać na niezbędne prace, które wykona dostawca energii. Z kolei na ul. J. Śniadeckiego trwa montaż aż 32 nowych słupów. Jaśniej będzie również wzdłuż ul. Warownej – na odcinku od ul. B. Chrobrego do ul. Mieszka I pojawi się 21 lamp.

Wszystkie nowe latarnie mają oprawy ledowe. To ekologiczne rozwiązanie – takie lampy dają mocne światło, a jednocześnie pobierają niewiele energii. Tego typu oświetlenie jest montowane w całym mieście – zarówno w centrum, wzdłuż głównych ulic, w parkach, a także na obrzeżach.

Zdjęcia: UM w Stargardzie