Aktualności: Sprawy urzędowe

Jaśniej na przejściu

17 maja 2021

Dwie lampy solarne oświetliły pasy na ciągu pieszo-rowerowym w kierunku Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz kierowców. To kolejna taka inwestycja w Stargardzie.

Lampy pojawiły się na przejściu pieszo-rowerowym w kierunku Golczewa. Są zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu nie muszą być podłączone do prądu. Inwestycja w tym miejscu zwiększa komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. W pobliżu nie ma zabudowań i innych źródeł światła, dlatego po zmroku widoczność była mocno ograniczona.

W całym mieście regularnie montowane są nowe lampy. Doświetlamy przejścia dla pieszych – m.in. w ciągu ul. T. Tańskiego, na ul. B. Krzywoustego i skrzyżowaniu ul. B. Limanowskiego i ul. Wojska Polskiego. W najbliższym czasie dodatkowe latarnie pojawią się przy dwóch przejściach w ciągu ul. S. Czarnieckiego. Oświetlenie wykonywane jest wzdłuż nowych dróg w PPNT, a także przy domach – m.in. przy ul. S. Witkiewicza i ul. Sadowej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie