Aktualności: Sport

Jedenastka – boisko z dofinansowaniem

15 czerwca 2023

Wsparcie finansowe dla naszego miasta, powiatu i kilku okolicznych gmin popłynęło z Urzędu Marszałkowskiego. W Stargardzie zawarto umowy, dzięki którym możliwe będą inwestycje w infrastrukturę sportową. Podpisano też dokumenty na dofinansowanie projektów ze środków Unii Europejskiej.

Pomoc finansowa dla naszego miasta dotyczy modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 11. Mieszkańcy wybrali tę inwestycję do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie miasta, ale zawsze, gdy to możliwe, staramy się także pozyskiwać wsparcie ze źródeł zewnętrznych. Tak też się stało z boiskiem przy Jedenastce. Uczniowie i mieszkańcy os. Zachód zyskają komfortowe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Budowa boiska do koszykówki i siatkówki z nawierzchnią poliuretanową może pochłonąć nawet 280 000 zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wyniesie maksymalnie 30 000 zł. – Cieszę się, że dzięki dofinansowaniu zrealizujemy kolejną inwestycję, z której skorzysta wielu stargardzian. Tworząc komfortowe warunki do sportowej aktywności na świeżym powietrzu, dajemy możliwość wyboru zdrowszego spędzania wolnego czasu. Doświadczenie pokazuje, że z przyszkolnej infrastruktury chętnie korzystają nie tylko uczniowie, ale – po zakończeniu zajęć w placówkach – mieszkańcy w każdym wieku, a często całe rodziny – mówi prezydent Rafał Zając.

To nie koniec zmian przy SP nr 11. Również w ramach SBO powstanie tam skocznia do trenowania skoku w dal. Koszt jej budowy to około 70 000 zł. W najbliższym czasie mają być ogłoszone przetargi na te inwestycje. Prace rozpoczną się po ich rozstrzygnięciu.

Umowy w naszym mieście podpisywali wicemarszałek Olgierd Kusztosz i członek zarządu województwa Stanisław Wziątek. W spotkaniu wziął też udział m.in. Marcin Przepióra, radny i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, wójtowie i burmistrzowie kilku gmin oraz przedstawiciele stowarzyszeń i klubów.

Powiat stargardzki z dofinansowaniem wymieni okna w hali sportowej, gmina Kobylanka zamontuje ogrodzenie boiska, a gmina Chociwel nagłośnienie sali sportowej. Gmina Stara Dąbrowa będzie mogła m.in. pomalować boiska, zamontować kosze i bramki do gry i stworzyć miejsca do rozgrywek piłki siatkowej. Z kolei Ludowy Klub Sportowy FENIKS PESTA zakupi sprzęt sportowy. Pieniądze z Unii Europejskiej popłyną natomiast do Stowarzyszenia „WIR” Wiejska Inicjatywa Rozwoju na szkolenie, do Gminy Ińsko na montaż instalacji fotowoltaicznej, a do Gminy Warnice na rozbudowę oświetlenia.

Zdjęcia: UM w Stargardzie