Aktualności: Edukacja

Jedenastka – remont od stóp do głów

30 sierpnia 2023

Kolejna inwestycja w miejskiej szkole podstawowej. Tym razem wyremontowany zostanie dach na budynku SP nr 11. To jednak nie koniec prac w placówce. Już niedługo uczniowie i mieszkańcy os. Zachód zyskają tam wielofunkcyjne boisko. To zwycięski projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach prac na dachu wykonawca m.in. oczyści podłoże, naprawi drobne fragmenty pokrycia i uszczelni różne wystające elementy. Całość zostanie także odpowiednio zaizolowana specjalnym preparatem. Zamontowany będzie również nowy wyłaz dachowy o lekkiej konstrukcji. Wartość inwestycji to 120 000 zł. Prace na Jedenastce powinny się zakończyć w październiku.

W SP nr 11 dzieje się zarówno na samej górze, jak i na dole. W ramach SBO jeszcze w tym roku powstanie tam wielofunkcyjne boisko z wygodną i bezpieczną nawierzchnią z poliuretanu. Kolejny nowy element to skocznia do trenowania skoku w dal. To dobre uzupełnienie ubiegłorocznej inwestycji – wtedy przy Jedenastce pojawiły się urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie