Aktualności: Sprawy urzędowe

Jesienny SIS z gryfikami

23 października 2023

Pierwsze chłodne dni wcale nie zniechęcają stargardzian do spacerów, zwłaszcza że przy okazji można odkryć 16 zupełnie nowych mieszkańców naszego miasta. W październikowym numerze Stargardzkiego Informatora Samorządowego znalazły się opisy i zdjęcia każdego z gryfików, ale to przede wszystkim zachęta do wybrania się na przechadzkę ich szlakiem i poznania ciekawych historii, które się z nimi wiążą. Oprócz tego jak zawsze można przeczytać o najciekawszych wydarzeniach z ostatnich kilku tygodni.

W najnowszym Informatorze zaglądamy do wyremontowanej Książnicy Stargardzkiej, w której od dnia nowego otwarcia cały czas dużo się dzieje. Warsztaty plastyczne, spotkania autorskie, planszówki, Dyskusyjny Klub Książki – to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty przygotowanej przez zespół KS. Coś dla siebie znajdą tam stargardzianie w każdym wieku i o bardzo różnych zainteresowaniach. Zmodernizowane budynki biblioteki są w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać ze wszystkich możliwości spędzania tam wolnego czasu.

Choć do Dnia Wszystkich Świętych zostało jeszcze trochę czasu, wielu mieszkańców naszego miasta już teraz planuje wizyty na grobach swoich bliskich. W październikowym numerze SIS można sprawdzić zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy – będą obowiązywały we wtorek i w środę (31.10. i 1. 11.). Inaczej pojadą też niektóre autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, a na ulicach Stargardu pojawią się aż 3 dodatkowe linie. Warto też pamiętać, że w środę dojedziemy do cmentarzy za darmo.

Znamy laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego. Ich zdjęcia ozdobią miejski kalendarz na 2024 rok. Autorzy najpiękniejszych ujęć Stargardu znaleźli się także w najnowszym Informatorze. Zanim ich fotografie pojawią się w kalendarzu, będzie można zobaczyć je w listopadowym numerze Stargardzkiego Informatora Samorządowego. Już teraz są również do obejrzenia tutaj.

SIS 08 (154) – październik 2023