Aktualności: Działania społeczne

Jubilaci świętują

23 września 2020

Jak co roku Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował spotkanie dla jubilatów, którzy skończyli 80 lat. Były gratulacje, życzenia, a także prezenty. Wśród zaproszonych gości pojawili się również najstarsi członkowie PZERiI.

– Państwa dzieciństwo i młodość przypadły w bardzo trudnych czasach. Wielu z was przybyło do Stargardu krótko po II wojnie światowej, by tutaj zakładać rodziny i budować swoje życie. Dziękuję za wkład w rozwój miasta i tworzenie lokalnej społeczności. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę jeszcze wielu lat spędzonych w dobrym zdrowiu i szacunku ze strony młodszych stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

W tym roku 80 lat ukończyło 16 członków PZERiI. Jubilaci przyjęli serdeczne życzenia, gratulacje i upominki. Zaproszenie na tegoroczną uroczystość otrzymało w sumie 176 osób, które mają 80 lub więcej lat. Najstarsza członkini PZERiI ma 97 lat. Spotkanie to doskonała okazja do integracji seniorów. Wspomniano także niedawno zakończone Stargardzkie Dni Seniora. Relację z wydarzenia można było zobaczyć na wystawie.

– Praca z seniorami to dla mnie zaszczyt i przyjemność. Z radością biorę udział w oficjalnych uroczystościach, ale również cieszę się, że mamy w Stargardzie wiele miejsc, w których na co dzień spędzacie państwo ciekawie czas. W naszym mieście działają różne organizacje. Każdy senior może znaleźć coś dla siebie. Czasem wystarczy przyjść, porozmawiać, napić się kawy – nawet tak niewielka aktywność wpływa na lepsze samopoczucie – dodaje Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Spotkanie tradycyjnie uświetnił występ chóru. Nie zabrakło również recytacji wierszy napisanych specjalnie na tę uroczystość – oczywiście przez członków związku. Choć ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z wprowadzenia pocztu sztandarowego, uczestnicy na stojąco odśpiewali hymn PZERiI.

Zdjęcia: UM w Stargardzie