Aktualności: Kultura

Kamienica oddycha historią

22 maja 2019

Podróż w przeszłość do powojennego Stargardu w towarzystwie muzyki na żywo – przed nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Historie opowiedziane dźwiękiem”. W sobotę (25.05.) o 17:00 warto przyjść na podwórko kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 108b-108c i wysłuchać wyjątkowych wspomnień. Udział jest bezpłatny.

Podczas spotkania świadkowie powojennych dziejów naszego miasta – Teresa Kowalik i Leokadia Fengler – opowiedzą wszystkim zainteresowanym swoją historię. Ich wspomnienia zostaną wzbogacone o muzykę w wykonaniu zespołu Dice i Jakuba Spławskiego. To okazja, aby na nowo odkryć nieco zapomniane miejsca i wysłuchać opowieści o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat.
Organizatorem „Historii opowiedzianych dźwiękiem” jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Pracownicy wychodzą poza muzealne mury, by dzielić się z mieszkańcami Stargardu naszą wspólną, wyjątkową historią. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe – to jedno z podwórek odkrytych w cyklu „Tajemnice kamienicy”. Otoczenie przedwojennych budynków w połączeniu z muzyką tworzą niezwykłą atmosferę, by jeszcze mocniej poczuć klimat minionych lat.

Zdjęcie: www.facebook.com/MuzeumStargard/