Aktualności: Sprawy urzędowe

Kamienica odzyska blask

29 marca 2023

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do kolejnej dużej inwestycji. Kamienica przy ul. Młyńskiej 10 zostanie wyremontowana. Zakres prac za ponad 1 000 000 zł jest naprawdę szeroki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty powinny rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku.

Budynek przy ul. Młyńskiej 10 będzie docieplony. Dodatkowo ściana frontowa zostanie poddana renowacji. Pojawią się też nowe drzwi i okna. Kompleksowo wyremontowana będzie klatka schodowa, z której znikną toalety. W całej kamienicy wymienione zostaną również instalacje: gazowa i wodno-kanalizacyjna. Budynek będzie zmodernizowany od piwnic – tam zaplanowano izolację i malowanie ścian, wykonanie nowej posadzki oraz schodów, aż po dach – w ramach inwestycji m.in. wymienione zostanie pokrycie dachowe.

Stargardzkie TBS inwestuje zarówno w kompleksowe remonty, jak i w zupełnie nowe budownictwo. Na os. Lotnisko powstaną 33 mieszkania o łącznej powierzchni prawie 1 500 m2. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi stargardzianie wprowadzą się tam już w drugiej połowie przyszłego roku. Nowy budynek znajdzie się w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r. (ul. J. Śniadeckiego 17). O tej inwestycji więcej można przeczytać tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie