Aktualności: Sport

Kilometry na wagę złota

1 czerwca 2021

We wtorek (1.06.) ruszyła rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku stargardzianie po raz pierwszy będą kręcić kilometry dla naszego miasta. W wyzwaniu może wziąć udział każdy. To naprawdę bardzo proste. Czeka doskonała zabawa, mnóstwo aktywności, a dla najlepszych – nagrody.

– Stargardzianie wielokrotnie pokazywali, że są bardzo usportowieni. W aktywnościach biorą udział całe rodziny. Jeździcie na rolkach, rowerach, biegacie i uprawiacie różne inne dyscypliny w przestrzeni miejskiej, a także poza nią. Teraz możemy pokazać to całej Polsce. Wystarczy wsiąść na rowery, zjednoczyć siły i udowodnić, że w tym roku puchar Rowerowej Stolicy powinien trafić właśnie do Stargardu – mówi prezydent Rafał Zając.

Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy pobrać na telefon (z systemem Android lub IOS) bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”. Można ją pobrać ze strony www.rowerowastolicapolski.pl. Działa w każdym miejscu na świecie – nie trzeba jeździć tylko po Stargardzie, żeby kilometry zapisały się na naszym koncie. Miasto wybiera się w ustawieniach – można tam również dołączyć do konkretnej grupy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował niespodzianki dla trzech mężczyzn i trzech kobiet, którzy przez cały czerwiec przejadą najwięcej kilometrów. Upominki czekają również na najmłodszego i najstarszego uczestnika rywalizacji. O tytuł i puchar Rowerowej Stolicy Polski walczy w tym roku kilkadziesiąt miast. Warto na bieżąco śledzić facebookowy profil wydarzenia i razem zdobywać punkty dla Stargardu.