Aktualności: Sprawy urzędowe

Kluczewo – Kosmonautów gotowa

22 czerwca 2023

Zaglądamy na jedną z największych inwestycji drogowych w tym roku. Kilka ulic w Kluczewie zupełnie zmieni swoje oblicze. Po zakończeniu wszystkich prac będzie tam wygodnie i bezpiecznie. Poprawi się również estetyka tej dzielnicy Stargardu.

W ramach inwestycji modernizowane są ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragment ul. J. Lelewela – w sumie 1,8 km dróg. Niemal gotowa jest już ul. Kosmonautów – zostały tam do zrobienia tylko drobne prace wykończeniowe. Z kolei na ul. Lotników częściowo widać zupełnie nową nawierzchnię bitumiczną. Na tej drodze wykonawca kładzie też kolejne warstwy podbudowy pod dalsze prace. Jednocześnie montowane są tam słupy oświetleniowe.

Koszt wszystkich robót w Kluczewie to prawie 21 000 000 zł. Na ten duży projekt pozyskaliśmy prawie 20 000 000 zł dofinansowania z programu Polski Ład. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się na początku 2024 r. Z wyremontowanych jezdni i chodników skorzystają piesi, kierowcy oraz rowerzyści. Jak zawsze pojawi się dodatkowa zieleń, a o bezpieczeństwo zadbają wyniesione przejścia i mocne, ledowe oświetlenie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie