Aktualności: Sprawy urzędowe

Kluczewo – prace idą pełną parą

1 marca 2023

Łagodna zima sprzyja inwestycjom drogowym. W dobrym tempie postępują roboty na os. Kluczewo. Kilka ulic w tej dzielnicy Stargardu zupełnie zmieni swoje oblicze. Zmodernizowane zostaną: ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela. Będzie bezpiecznie, wygodnie, estetycznie i zgodnie z sugestiami mieszkańców, którzy przekazywali swoje pomysły podczas konsultacji.

Na ul. Lotników zdjęto już starą nawierzchnię bitumiczną. Jednocześnie trwają tam prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu. Na ul. Kosmonautów wykonane zostały już sieci kanalizacji deszczowej, teletechnicznej i oświetleniowej. Kolejny etap to przygotowanie drogi pod nową nawierzchnię. Grunt jest tam stabilizowany. Wykonawca układa też warstwę kruszywa. W ramach tego dużego projektu w sumie przebudowane zostaną 3 ulice na odcinku o łącznej długości 1,8 km.

Inwestycja na tym osiedlu będzie kosztować około 21 000 000 zł. Skorzystają z niej kierowcy, piesi oraz rowerzyści. Jak zawsze nasadzona zostanie dodatkowa zieleń. Bezpieczeństwo zwiększą wyniesione przejścia dla pieszych, a całość uzupełni nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 20 000 000 zł dofinansowania z programu Polski Ład. Zgodnie z planem roboty w Kluczewie powinny zakończyć się na początku 2024 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie