Aktualności: Działania społeczne

Kobiety mają moc

18 kwietnia 2024

Ciekawa propozycja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Stargardzianki mogą wziąć udział w nowym projekcie „Kobieca (nie) MOC w przemocy”. To warsztaty dla pań, które znalazły się w trudnej sytuacji i chcą skorzystać z pomocy specjalistów. Zgłoszenia są przyjmowane do końca kwietnia (30.04., wtorek). Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Z zajęć mogą skorzystać stargardzianki w wieku powyżej 18 lat. Dzięki spotkaniom i warsztatom dowiedzą się więcej m.in. o mechanizmach i skutkach przemocy domowej oraz nauczą się radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Popracują również nad swoimi możliwościami i ograniczeniami. Poznają także techniki relaksacyjne – m.in. medytację, jogę i innowacyjną metodę TRE. W efekcie panie będą mogły poczuć tytułową MOC i odwagę do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu.

Projekt rozpocznie się 10.05. (piątek) i potrwa do 18.06. (wtorek). Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o wszystkich zajęciach można znaleźć tutaj. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużej liczby chętnych pod uwagę będzie także brane uzasadnienie chęci udziału w programie.