Aktualności: Kultura

Kolegiata ich oczami

12 listopada 2021

Znamy już autorów 13 najlepszych zdjęć, które trafią do miejskiego kalendarza na 2022 r. Tym razem uzdolnieni stargardzianie skupili się na naszym Pomniku Historii – kolegiacie. W przyszłym roku ten wyjątkowy zabytek będzie obchodził 730-lecie. Wśród zwycięskich prac znalazły się zarówno dobrze znane ujęcia całej świątyni, jak i ciekawe detale architektoniczne.

– Zdjęcia w kalendarzu tym razem przedstawiają nasz najbardziej rozpoznawalny zabytek. Kolegiatę z chęcią uwieczniają swoimi aparatami ludzie z Polski, Europy, a nawet świata, doceniając jej piękno i monumentalność. Tym razem to fotografowie ze Stargardu swoim okiem spojrzeli na ten unikatowy obiekt. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – mówi prezydent Rafał Zając.

Każdy wyróżniony autor dostał nagrodę finansową – po 300 zł za zdjęcie. Komisja przyporządkowała zwycięskie fotografie do poszczególnych miesięcy w kalendarzu. Trzynaste zdjęcie znajdzie się na okładce. Warto już teraz zobaczyć wybrane prace. Za kilka tygodni nowy kalendarz miejski trafi na ściany w całym Stargardzie.

OKŁADKA – Tomasz Burakowski

STYCZEŃ – Anna Wardal

LUTY – Anna Wardal

MARZEC – Anna Koba

KWIECIEŃ – Przemysław Łuszczyński

MAJ – Jakub Jakubowski

CZERWIEC – Przemysław Łuszczyński

LIPIEC – Jakub Jakubowski

SIERPIEŃ – Mariusz Kuleczko

WRZESIEŃ – Grażyna Małek

PAŹDZIERNIK – Anna Koba

LISTOPAD – Przemysław Łuszczyński

GRUDZIEŃ – Małgorzata Jakubowska