Aktualności: Edukacja

Kolejne miejsce dla seniorów

3 marca 2020

Sprzęty do ćwiczeń, maszyna do szycia, projektor, a przede wszystkim miejsce do spotkań – z tego wszystkiego korzystają seniorzy z os. Kluczewo. Przy parafii pw. św. Krzyża uruchomiony został następny w Stargardzie Klub „Senior+”. To doskonała wiadomość dla osób starszych, które mają mnóstwo energii do różnych aktywności.

– Z radością obserwuję aktywność seniorów z naszego miasta. Jesteście wzorem do naśladowania. Pokazujecie nam wszystkim, że w każdym wieku można robić coś ciekawego. Jestem przekonana, że w nowym klubie będzie się dużo działo. Patrząc na frekwencję podczas otwarcia, nie mam wątpliwości, że to miejsce będzie tętniło życiem każdego dnia – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Nowopowstały klub został dobrze wyposażony. W pomieszczeniach przeprowadzono także remont. Pomalowano ściany, pojawiły się też nowe drzwi. Seniorzy mogą korzystać ze sprzętu do ćwiczeń – bieżni, stacjonarnego roweru i orbitreku. Dzięki temu będą w formie przez cały rok, niezależnie od pogody. Dla miłośników rękodzieła zakupiono maszynę do szycia. Klubowicze chętnie oglądają także filmy wyświetlane za pomocą nowego projektora. Inną propozycją są spotkania przy grach planszowych. Seniorzy spotykają się przy ul. Lotników 8 od poniedziałku do piątku 15:00-18:00. Koszt całej inwestycji to prawie 49 000 zł. Miasto przeznaczyło na ten cel niemal 14 000 zł, a pozostałe środki pochodzą z rządowego programu „Senior+”.

W Stargardzie działa wiele miejsc stworzonych specjalnie z myślą o osobach starszych. Przy ul. Limanowskiego 24 działa Dzienny Dom „Senior+”. Przy kolegiacie spotykają się bardzo aktywni seniorzy ze Stargardzkiej Starówki, a w Domu Kultury Kolejarza od lat funkcjonuje oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z kolei na os. Lotnisko jest pierwszy w naszym mieście Klub „Senior+” prowadzony przez Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. Teraz na mapie Stargardu pojawił się kolejny taki punkt – klub na os. Kluczewo.

Zdjęcia: UM w Stargardzie