Aktualności: Sprawy urzędowe

Kolejne mieszkania dla stargardzian

3 października 2019

Mieszkańcy już wkrótce otrzymają klucze do 23 lokali o wysokim standardzie. Stargard konsekwentnie realizuje swoją politykę mieszkaniową. Nowy trzykondygnacyjny budynek Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało przy ul. W. Andersa 29. W pobliżu znalazły się także miejsca postojowe dla właścicieli samochodów.

– Nowe mieszkania trafiają do rodzin, które ubiegają się o zamianę lokalu. Dzięki przeprowadzce ich sytuacja mieszkaniowa ulegnie znacznej poprawie. Dodatkowo osoby te zwolnią dotąd zajmowane lokale. Te zostaną przydzielone oczekującym wpisanym na listę. Trzeba też podkreślić, że na parterze budynku przy ul. Andersa będą mogli zamieszkać ci stargardzianie, którzy do tej pory zajmowali lokale na wyższych piętrach, a ograniczona sprawność utrudniała im wyjście i powrót do domu – mówi prezydent Rafał Zając.

Mieszkania są w pełni wykończone i gotowe do wprowadzenia. Na ścianach i podłogach pojawiły się glazura i terakota, a także wykładzina PCV. W pomieszczeniach są grzejniki. Wykonano także tzw. biały montaż, czyli podłączenie elementów wyposażenia łazienki.

Wokół budynku wykonano nasadzenia zieleni, a tuż przed drzwiami wejściowymi pojawiły się przedogródki. Dodatkowo dla zmotoryzowanych lokatorów przygotowano miejsca postojowe. W bloku znajdują się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. Jeden lokal został przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Mieszkańcy dostaną też do dyspozycji komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze. Łączna powierzchnia użytkowa budynku przy ul. W. Andersa 29 to ponad 1000 m2.

Lokale są przeznaczone na wynajem dla osób uprawnionych do otrzymania mieszkania komunalnego w systemie podnajmu. Inwestycja została dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dotacja wyniosła 1 500 000 zł.

STBS rozpoczął już kolejną inwestycję przy ul. Śniadeckiego. W budynku poza mieszkaniami będzie także żłobek.

Na przyszły rok planowana jest też budowa przy ul. Kościuszki. Łącznie ma powstać kilkadziesiąt mieszkań.

Zdjęcia: STBS