Aktualności: Działania społeczne

Kolejny klub dla seniorów

30 maja 2019

W Stargardzie przybywa miejsc stworzonych specjalnie z myślą o osobach starszych. Dotychczas seniorzy spotykali się w Kawiarence Międzypokoleniowej na os. Kluczewo, w Klubie „Senior+” na os. Lotnisko, a także w Domu Kultury Kolejarza. Teraz nowe miejsce pojawiło się na Starym Mieście. Kolejny Klub Seniora powstał w budynku przy kolegiacie.

– Wszystko zaczyna się od człowieka. To w nim jest dobro, zaangażowanie, chęć działania. Wyjątkowe miejsca – takie jak to – powstają dzięki wyjątkowym ludziom. Cieszę się, że na Starym Mieście działa klub, w którym seniorzy mogą się spotykać. To kolejny punkt na mapie Stargardu stworzony specjalnie dla osób starszych. Mam nadzieję, że nowe miejsce szybko wypełni się ciekawymi wydarzeniami. Jestem przekonana, że w Stargardzkiej Starówce będzie się działo – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
Do dyspozycji seniorów są dwie przestronne sale, a także łazienka i kuchnia. W wyremontowanych pomieszczeniach pojawiły się meble i wyposażenie. Wszystko po to, by pobyt w Stargardzkiej Starówce był jak najbardziej komfortowy. Klub Seniora to szansa na aktywizację osób starszych – w szczególności samotnych. Mogą przyjść, wziąć udział w ciekawych zajęciach i spędzić czas w miłym towarzystwie. Dodatkowo dogodna lokalizacja tuż przy kolegiacie sprzyja częstym odwiedzinom.

W naszym mieście od lat z powodzeniem działają miejsca stworzone specjalnie dla osób starszych. Sukcesem okazał się także projekt Krzesełko dla Seniora. Osoby starsze otrzymują również bezpłatną pomoc w ramach akcji Złota Rączka. Podczas otwarcia Stargardzkiej Starówki członkowie istniejących klubów podkreślili, że liczą na współpracę z seniorami ze Starego Miasta.

Zdjęcia: UM w Stargardzie