Aktualności: Sprawy urzędowe

Kolejny nowy chodnik

17 listopada 2021

Ruszył remont chodnika przy ul. K. Szymanowskiego. Już niedługo mieszkańcy skorzystają z wygodnej drogi na odcinku od ul. H. Wieniawskiego do ul. S. Moniuszki. Przez cały 2021 r. w Stargardzie modernizowane i budowane są nowe ciągi dla pieszych i rowerzystów.

Chodnik przy ul. K. Szymanowskiego będzie miał 410 m długości. Zostanie wykonany z kostki betonowej. Poza nowa nawierzchnią zbudowane będą też zjazdy na posesje. Przy okazji Enea Oświetlenie wymieni tam latarnie. Inwestycja to także nowe nasadzenia 12 drzew. Wartość robót to prawie 270 000 zł. Wykonawcą robót to firma BEN-BRUK z Grzędzic. Zakończenie prac – jeśli pogoda nie pokrzyżuje zamiarów – jest planowane do końca tego roku.

W tym roku przebudowany został już chodnik przy pl. Majdanek i wzdłuż ul. F. Chopina. Na ul. Nasiennej jest z kolei nowy ciąg pieszo-rowerowy, a wzdłuż ul. Spokojnej droga dla rowerów. Trwa inwestycja przy ul. Kasztelańskiej – do Stargardzkiego Centrum Nauki będzie można dojść chodnikiem. Mieszkańcy os. Pyrzyckiego korzystają już z zupełnie nowej jezdni, miejsc postojowych, a także drogi dla pieszych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie