Aktualności: Działania społeczne

Kolejny sprzęt dla szkół

24 czerwca 2020

W kwietniu kilkadziesiąt laptopów i tabletów trafiło do wszystkich podstawówek w Stargardzie. Posłużyły uczniom do nauki zdalnej. Teraz miasto zdobyło dofinansowanie na zakup kolejnych urządzeń. Ich wartość to prawie 125 000 zł.

Sprzęt zostanie zakupiony z dotacji w ramach programu „Zdalna Szkoła+”. Stargardzcy uczniowie – przede wszystkim młodzi członkowie rodzin wielodzietnych – otrzymają laptopy i tablety z dostępem do internetu. Dzięki temu będą mogli brać udział w nauczaniu zdalnym po wakacjach. Po ponownym otwarciu szkół urządzenia wrócą do placówek. Uczniowie nadal skorzystają z nich podczas lekcji w klasach.

Kilka miesięcy temu do szkół trafiło 21 laptopów i 18 tabletów. Teraz planowany jest zakup 31 komputerów przenośnych i 13 tabletów. Zostaną przekazane do wszystkich podstawówek w Stargardzie. Środki na ten cel pochodzą z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zdjęcie: pexels.com