Aktualności: Kultura

Kończymy coolturalny lipiec

27 lipca 2023

Wakacje zbliżają się do półmetka, a w Teatrze Letnim cały czas dużo się dzieje. Najbliższy weekend zapowiada się intensywnie. Najpierw kino, potem mocniejsze, rockowe brzmienia, a na koniec Kresowy Bukiet Kultur Wschodu. Wszystko to do zobaczenia i posłuchania oczywiście za darmo.

Na rozpoczęcie ostatniego weekendu lipca w Kinie na leżakach będzie można obejrzeć polską komedię „Zupa nic”. Widzowie przeniosą się do czasów PRL-u, gdzie przypomną sobie uniwersalne prawdy o miłości, rodzinie i małżeństwie. Będzie sentymentalnie, ale z humorem. Początek seansu w piątek (28.07.) o 22:00, ale już godzinę wcześniej będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Sobota (29.07.) zapowiada się rockowo. O 19:00 na scenie Teatru Letniego pojawi się stargardzki zespół Divers, czyli Andrzej Kosko (wokal), Janusz Piotrowski (gitara basowa), Andrzej Słowik (perkusja), Jarosław Sadowski (gitara solowa) oraz Kazimierz Wiśniewski (gitara rytmiczna). W ich repertuarze są największe przeboje m.in. Dżemu, Perfectu i IRY.

W niedzielę (30.07.) o 17:00 Park Chrobrego wypełnią dźwięki, smaki i zapachy kultur Wschodu. Swoją muzykę, regionalną kuchnię i rękodzieło zaprezentują mieszkający w naszym województwie m.in. Łemkowie, Ukraińcy i Białorusini. Na scenie wystąpią: Łemków Tower (Polska), Na Drabini (Ukraina) oraz Rusin Čendeš Orchestra (Słowacja). Organizatorem Kresowego Bukietu Kultur Wschodu jest Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie, a projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.

Końcówka lipca zapowiada się naprawdę ciekawie, ale już czekamy na sierpniowe Coolturalne Wakacje. Cały program na najbliższy miesiąc będzie można znaleźć na www.stargard.eu.