Aktualności: Sprawy urzędowe

Kończymy drogę w Giżynku

3 listopada 2023

Roboty jeszcze trwają, ale przy okazji Wszystkich Świętych pierwsi kierowcy przekonali się, jak bardzo podniósł się komfort jazdy po ulicy w pobliżu nowego cmentarza. Cała inwestycja jest na ukończeniu, a korzyści z niej odczują zmotoryzowani i piesi. To ważny projekt również dlatego, że ta część miasta w przyszłości na pewno będzie się rozwijać mieszkaniowo.

Jeszcze w połowie tego roku stan ulicy pozostawiał wiele do życzenia, a pieszy chodzili nieutwardzonymi poboczami. Po zmroku niewystarczające światło dawały stare latarnie. Na ponad miesiąc przed oficjalnym zakończeniem inwestycji większość prac jest już zrobiona. Równa dwupasmowa jezdnia, komfortowy chodnik z kostki betonowej, do tego nowoczesne i energooszczędne latarnie oraz nowa sieć kanalizacji deszczowej.

Ta inwestycja była oczekiwana przez mieszkańców okolicy. Efekty zadowolą zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. rozbudowę funkcji mieszkaniowej, zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Do zrobienia zostało jeszcze ustawienie oznakowania pionowego i wymalowanie poziomego. W ramach projektu będą też nowe nasadzenia – to kilkanaście drzew i kilkaset krzewów.

Wszystko wskazuje, że przebudowa zakończy się najpóźniej w połowie grudnia. Inwestycja kosztuje ponad 2 500 000 zł. Prawie 2 000 000 zł pochodzą z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR.

Zdjęcia: UM w Stargardzie