Aktualności: Sprawy urzędowe

Kondolencje – śp. Jan Kaczyński

2 czerwca 2020

Zmarł Jan Kaczyński, wieloletni wiceprezydent i prezydent Stargardu. W Urzędzie Miasta i Powiatu w naszym mieście pracował już w latach siedemdziesiątych. Przez ponad dwie dekady z zaangażowaniem sprawował kontrolę nad wieloma inwestycjami i remontami.

Pracę w Stargardzie rozpoczął zaraz po studiach. Jako inżynier budownictwa nadzorował ważne projekty. W czynie społecznym zaangażował się m.in. w budowę amfiteatru. Pracując w urzędzie, koordynował kwestie związane m.in. z gospodarką terenową i ochroną środowiska, komunikacją, zatrudnieniem i sprawami socjalnymi oraz geodezją. Prezydentem Stargardu po raz ostatni był do 1.06.1990 r.

Uroczystości pożegnania śp. Jana Kaczyńskiego odbędą się 6.06.2020 r. (sobota):

10:00 – msza święta w intencji zmarłego – kościół pw. Chrystusa Króla Wszechświata (ul. J. Nowakowskiego)

11:00 – wystawienie urny z prochami zmarłego – kaplica na starym cmentarzu (ul. Kościuszki)

12:00 – złożenie urny z prochami zmarłego do grobu – stary cmentarz (ul. Kościuszki)

Do piątku (5.06.) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego) można składać wpisy do księgi kondolencyjnej.

Słowa pożegnania wystosował już prezydent Rafał Zając:

Zazwyczaj stąpamy po ziemi, na której wielu odcisnęło swoje ślady. Budujemy też naszą Małą Ojczyznę, będącą wcześniej dla innych ukochanym, otaczanym troską domem.

Dziś żegnamy wieloletniego Wiceprezydenta i Prezydenta Stargardu.

Dla śp. Jana Kaczyńskiego nasze miasto było właśnie tym umiłowanym, choć oddalonym od Ojcowizny domem. Również dzięki Jego pracy i zaangażowaniu współcześnie Stargard jest liczącą i rozwijającą się częścią regionu.

W imieniu swoim, ale także całej naszej samorządowej wspólnoty, chcę złożyć wyrazy głębokiej wdzięczności za wkład w budowanie Stargardu – Małej Ojczyzny.

Cześć Twej Pamięci!

Rafał Zając

Prezydent Stargardu

Zdjęcie: archiwum prywatne