Aktualności: Kultura

Kornelia na scenie

17 października 2023

W najbliższą niedzielę (22.10.) o 17:00 w Stargardzkim Centrum Kultury (mała scena, wejście od ul. Wojska Polskiego) wystąpi Kornelia Sadowska. Młoda artystka ma za sobą udział w kilku telewizyjnych programach. Jest także stypendystą prezydenta Stargardu i zdobywczynią nagrody dla twórców kultury.

Stargardzianka ma 13 lat, a jej największą pasją jest śpiew. Już w wieku 5 lat rozpoczęła swoją przygodę z muzyką w Młodzieżowym Domu Kultury. Kornelia śpiewa w zespole Rupaki i szlifuje swój talent w studiu wokalnym w Szczecinie. Oprócz tego lubi aktywnie spędzać czas – w wolnych chwilach jeździ na rolkach, deskorolce, nartach i snowboardzie.

Kornelia Sadowska wystąpi w SCK w ramach Stargardzkiej Sceny Młodych. Wokalistka, zgodnie z tytułem koncertu, zaprezentuje „Pasję ukrytą w melodii”. Stargardzianka ma już doświadczenie sceniczne. Wzięła udział w programie The Voice Kids i dwukrotnie startowała w Szansie na Sukces Eurowizja Junior. Teraz znów będzie można posłuchać jej na żywo w naszym mieście. Udział w koncercie w SCK jest bezpłatny. Nie ma też wcześniejszych zapisów.

Zdjęcie: FB/Kornelia Sadowska