Aktualności: Sprawy urzędowe

KORONAWIRUS – INFORMACJE

12 marca 2020

W związku z potwierdzonymi przypadkami zarażenia koronawirusem w całej Polsce zamknięte zostały publiczne szkoły, żłobki i przedszkola. nie odbywają się także imprezy masowe. Warto wiedzieć, dokąd udać się po pomoc w razie wystąpienia niepokojących objawów.

Przede wszystkim w przypadku podejrzenia zarażenia wirusem SARS-CoV-2 należy najpierw skontaktować się telefonicznie z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Stargardzie. Do czasu uzyskania informacji i dalszej pomocy trzeba maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Nie wolno też samemu zgłaszać się do przychodni lub szpitala. Więcej piszemy o tym tutaj.

PSSE w Stargardzie udziela informacji całodobowo, pod numerem alarmowym 694 439 839 – także w soboty, niedziele i święta.

Od 16.03. (poniedziałek) do 25.03. (środa) wszystkie publiczne szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte. Nie odbędą się również zajęcia prowadzone przez kluby sportowe, szkoły językowe i organizacje w siedzibach tych placówek. Zawieszone zostają także zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury i Stargardzkim Centrum Kultury. Zamknięte będzie też muzeum i dwie pływalnie.

Zgodnie z decyzją wojewody zachodniopomorskiego do 25.03. (środa) zawieszona zostaje działalność placówek wsparcia dziennego, centrach i klubach integracji społecznej, dziennych domach i klubach seniora, środowiskowych domach samopomocy oraz warsztatach terapii zajęciowej.

W związku z wskazaniami rządu i służb sanitarnych przynajmniej do 25.03. (środa) nie będą odbywały się wszelkie masowe zgromadzenia, których organizatorem lub współorganizatorem jest miasto.

Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, warto na co dzień przestrzegać kilku prostych zasad: często myć ręce wodą z mydłem lub używać środków odkażających na bazie alkoholu, unikać dotykania dłońmi oczu, nosa i ust, nie zbliżać się do osób chorych, a samemu podczas kichania lub kaszlu zasłaniać usta i nos ramieniem lub jednorazową chusteczką. Ze względów bezpieczeństwa należy też ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzi.