Aktualności: Sprawy urzędowe

Koronawirus – komunikat

6 marca 2020

Potwierdzono przypadek koronawirusa u dwojga mieszkańców Stargardu. Oboje przebywają pod właściwą opieką medyczną na oddziale zakaźnym. Wdrożone zostały wszystkie niezbędne procedury medyczne – m.in. osoby z najbliższego otoczenia chorych zostały objęte kwarantanną.

Na zwołanym w trybie pilnym przez prezydenta Stargardu Rafała Zająca spotkaniu samorządowców i właściwych służb zweryfikowano dotychczas podejmowane działania. Wypracowano rozwiązania, których głównym celem jest maksymalne ograniczenie potencjalnego ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Zgodnie z zaleceniami Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego podjęto decyzję o zawieszeniu do soboty (14.03.) włącznie wszelkich masowych zgromadzeń, których organizatorem lub współorganizatorem jest miasto.

W konsekwencji oznacza to m.in., że:

zawieszona zostaje działalność kina Stargardzkiego Centrum Kultury. Nie odbędą się też inne wydarzenia organizowane przez SCK,

– bez udziału publiczności rozegrany będzie mecz Błękitni vs. Stal na stadionie przy ul. Ceglanej,

gala wręczenia nagród prezydenta Stargardu dla najlepszych sportowców w Stargardzkim Centrum Kultury przy ul. Piłsudskiego odbędzie się w innym terminie,

– bez udziału publiczności rozegrany zostanie mecz PGE Spójnia Stargard vs. Start Lublin w hali przy ul. Pierwszej Brygady.

Obecnie PSSE nie widzi wskazań do ograniczania funkcjonowania placówek oświatowych i innych instytucji. Sytuacja jest jednak monitorowana na bieżąco.

Apelujemy do stargardzian o przestrzeganie podstawowych zasad mogących – tak samo, jak w przypadku różnych infekcji – zmniejszyć ryzyko zachorowań. Można się z nimi zapoznać klikając tutaj.

W razie wystąpienia niepokojących objawów (gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem) u siebie lub swoich bliskich należy powiadomić:

telefonicznie Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stargardzie: tel. 694 439 839 i 694 493 762

lub

– zadzwonić na ogólnopolską infolinię: tel. 800 190 590.

Do momentu uzyskania informacji trzeba unikać kontaktu z innymi osobami. NIE NALEŻY ZGŁASZAĆ SIĘ DO PRZYCHODNI I SZPITALA.

Poniżej publikujemy zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące prawidłowego mycia rąk.

Zdjęcie: UM w Stargardzie